Etkinlikler

LİSEMİZDEN BİR BAŞARI DAHA

 Okul Müdürü Ahmet ONURALP, Özel Karadağ Anadolu Lisesi’nin başarılarına bir yenisini daha eklediğini belirterek, okulumuzun ve öğrencilerimizin başarıları bize onur ve mutluluk veriyor. Öğrencilerimizin başarıları biz öğretmenleri daha çok çalışmak için teşvik edici olmaktadır dedi.

Okulumuz öğrencilerinden Ekin Doğa ERCAN TÜBİTAK Kayseri Bölgesi proje yarışmasında fizik alanında proje çalışması yapmış ve yapmış olduğu başarılı çalışma öğrencimize bölge birinciliği getirmiştir. Öğrencimiz projesi ile Antalya’ da yapılacak olan Türkiye çapındaki proje yarışmasına katılacaktır.

Fizik Öğretmenimiz Mustafa Önder DENİZ’ in danışmanı olduğu öğrencimiz Ekin Doğa ERCAN ‘’Elektronik Cihazlarda Yeni Nesil Soğutma Sistemleri’’ konulu projesi ile bu dereceye layık görülmüştür. Bu proje ile elektronik cihazların ısınma probleminin ve bataryaların pillerinin devre dışı kalmasının önlenmesi hedeflenmektedir.

Okul Müdürü; Öğrencimizin bu başarısı bize; özgür ve bilimsel düşünme ile yeni imkânlar ve uygun ortamlar sağlandığında gençlerimizin yeni buluşlara ve yeni ufuklara yöneleceğini göstermektedir.

Gençlerimizin bilimsel düşünme ve teknolojik gelişmelere uzak kalmamaları için bu ortamlar sağlanmalı ve gençlerimizin de bu imkânları ülkemizin geleceği adına en güzel şekilde değerlendirmeleri gerektiğini söyledi.

Öğrencimizin başarısı; Atatürk’ün ‘’Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz. Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir.’’ deyişine tam da uymaktadır.

            Okul Müdürü danışman öğretmenimizi ve proje üreten öğrencimiz Ekin Doğa ERCAN’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını bekliyorum. İnşallah Antalya’ dan da  derece ile dönmesini bekliyorum,dedi.

 Okulumuz adına, danışman öğretmenimiz Mustafa Önder DENİZ öğrencilerimize örnek olması ve teşvik edici olması adına öğrencimizi başarılı çalışmasından dolayı ödüllendirerek, tebrik etmiş ve çalışmalarının devamını dilemiştir.