Haberler
ÖĞRENCİLERİMİZ YAPARAK ÖĞRENİYOR

ÖĞRENCİLERİMİZ YAPARAK ÖĞRENİYOR

Özel Karadağ Fen-Anadolu Lisesi olarak yaparak yaşayarak öğrenme ilkesine önem vermekteyiz.
 
Biyoloji Öğretmenleri Osman DEMİRCİ ve Şinasi ÖZYER tarafından 11. Sınıf sayısal öğrencilere yönelik laboratuvar ortamında Beyin Diseksiyonu gerçekleştirildi.
 
Öğrencilerimize insan fizyolojisi ünitesi kapsamında memeli beyninin kısımları gösterildi. Hangi bölgenin hangi görevi yerine getirdiğinden bahsedilerek yaparak yaşayarak öğrenme ilkesine uygun bir laboratuvar çalışması yapılmış oldu. Böylelikle öğrencilerin somut bilgiler edinmesine olanak sağlamış oldular.
Öğrenciler, beynin ana fonksiyonlarının görevlerini öğrenirken enine ve boyuna kesit uygulamalarıyla merkezi sinir sisteminde yer alan beyin kabuğu, beyincik, beyin sapı, talamus, hipotalamus, omurilik soğanı ve omurilik gibi başlıca kısımları anatomik ve histolojik açıdan görme imkanı elde ettiler. 

 

Deney sürecinde öğretmenlerimizin anlatmış olduğu bilgilerin daha kalıcı olması için de öğrenciler öğrenmiş oldukları bilgileri birbirlerine anlattılar. Bu inceleme öğrenciler için de farklı bir deneyim oldu ve konunun daha kalıcı olması sağlandı.